Különleges hagyományt hívtak életre…
A támadósor és a középpálya megerősítése után a védelembe is szerződtettek játékost az Oroszlánok…
A dobogó második és harmadik fokán viszont komoly meglepetés történt…
Alapvetően módosulhat a klubok stratégiája…
Látványos sarkazással volt eredményes…
Az esztendő végéig írt alá…
Ferran Torres mesterhármassal jelentkezett…
Szoboszlai Dominik góllal vette ki a részét a sikerből!
Előzetesen bármennyire is lehetetlennek tűnt, a Costa Rica – Anglia csoportmérkőzésnek nem volt különösebb tétje a világbajnokságon, s ez meg is látszott a két gárda pályán nyújtott teljesítményén. Bár a találkozó egyes periódusaiban mindkét fél megpróbálta a maga javára eldönteni az összecsapást, végül pontosztozkodással zárult a párharc.
A világbajnokságot megelőzően ugyanis szinte senki sem gondolta volna, hogy míg Costa Rica válogatottja biztos továbbjutóként várja az angolok elleni összecsapást, addig Roy Hodgson legénysége már azzal a tudattal készült erre a meccsre, hogy tudta, ennek az ütközetnek a végkimenetelétől függetlenül véget ér a számára a világbajnokság. Az pedig, hogy a Costa Rica-iak számára elegendő volt az egy pont is a csoportelsőséghez, végképp megnehezítette az optimizmust azok számára, akik nyílt sisakos kilencven percben bíztak.
Nos, be kell látni, ennek megfelelően is alakult a kezdés, ugyanis egy megpattanó Costa Rica-i lövés és két, Daniel Sturridge által eleresztett bomba emelhette meg a szurkolók pulzusszámát, de a jelentős vérátömlesztésen áteső, megfiatalított angolok – valamint a közép-amerikaiak – inkább a mezőnymunkára helyezték a hangsúlyt, a kapuk nem igazán forogtak veszélyben.
Aztán jött a 23. perc és kis híján előnybe kerültek Jorge Pinto szövetségi kapitány „fiai”: Joel Campbell ellen követtek el szabálytalanságot, s a „háromoroszlánosok” hálásak lehetnek Ben Fosternek, hiszen a hálóőr nagy bravúrral, vetődve piszkálta ki Celso Borges jobb felső sarokba tartó kapura lövését. A 35. percben ismét Sturridge került helyzetbe, ám hiába fejelt viszonylag magára hagyatottan, hét méterről, bólintása nem találta el a kaput. Az első játékrészben volt még egy kissé vitatható jelenet, amikor Sturridge elé került az ötös vonalához fejelt labda, ám a liverpooli támadó egyszer csak a földre huppant – kérdéses, mennyire csak magától.
Az első negyvenöt perc nem hozta a remélt lüktető, helyzetekben gazdag futballt, amiben a sportbarátok reménykedtek, de mint utóbb kiderült, jelentős változást a folytatás sem hozott. A kényelmes helyzetben lévő Costa Rica érthetően nem kockáztatott feleslegesen, a britekből ugyanakkor hiányzott az átütőerő. Roy Hodgsonnak nincs könnyű dolga, ha meg kívánja állapítani, az ezen a napon lehetőséghez jutó futballistái közül kik jelenthetik a következő évekre a megoldást. Bár Sturridge próbálkozott, küzdött, s többször gólhelyzetbe is került – mint például a 69. minutumban, amikor az ötös sarkánál kapura csavart, de néhány centimétert ezúttal is hibázott -, de szinte képtelen volt eltalálni a kaput, az pedig szintén sokatmondó lehet, hogy leginkább még a West Bromwich Albion hálóőrét, Ben Fostert lehet dicsérni az Egyesült Királyság együtteséből…
Az angol nemzeti csapattal ellentétben Costa Rica legjobbjai büszkék lehetnek a teljesítményükre, hiszen a „halálcsoportban” veretlenül végeztek az élen, s szervezettségük, fegyelmezettségük miatt egyértelműen jogosan folytathatják világbajnoki szereplésüket.
Costa Rica – Anglia: 0-0.
Belo Horizonte, Estádio Mineirão
Vezette: Djamel Haimoudi (algériai)
Costa Rica: Navas – Diaz, Duarte, Gonzalez, Gamboa – Miller – Brenes (Bolanos, 59.), Tejeda, Borges (Barrantes, 78.), Ruiz – Campbell (Urena, 65.). Szövetségi kapitány: Jorge Pinto.
Anglia: Foster – Shaw, Smalling, Cahill, Jones – Wilshere (Gerrard, 73.), Lampard – Lallana (Sterling, 62.), Barkley, Milner (Rooney, 76.) – Sturridge. Szövetségi kapitány: Roy Hodgson
Sárga lap: Gonzalez (60.), ill. Barkley (53.), Lallana (57.).
Kiállítva: -, ill. -.
A D-csoport végeredménye:
1. Costa Rica 7 pont (4:1)
2. Uruguay 6 pont (4:4)
3. Olaszország 3 pont (2:3)
4. Anglia 1 pont (2:4)
A csoport első két helyezettje bejutott a nyolcaddöntőbe.
Budai Levente
Különleges hagyományt hívtak életre…
A támadósor és a középpálya megerősítése után a védelembe is szerződtettek játékost az Oroszlánok…
A dobogó második és harmadik fokán viszont komoly meglepetés történt…
Alapvetően módosulhat a klubok stratégiája…
Látványos sarkazással volt eredményes…
Az esztendő végéig írt alá…
Ferran Torres mesterhármassal jelentkezett…
Szoboszlai Dominik góllal vette ki a részét a sikerből!
A Liverpool továbbjutásra áll a párharcban!
Megszakadt a milánóiak 17 meccses bajnoki veretlensége…
Neymar leigazolása után újabb nagy fogást hajtottak végre…
Utoljára hazájában futballozott…
A rendkívül tapasztalt szakember 2004 és 2018 között több angol élvonalbeli együttes élén dolgozott
Sallai Roland azonban sajnos nem szerepelt a csapat keretében…
A DAC-nál szerzett tapasztalatot az elmúlt másfél évben…
Öttagú csoportba került Szélesi Zoltán csapata…
Korábban két évig erősítette a csapatot!
Előreláthatólag 6-8 hónapot kell kihagynia!
Egy év után távozhat a klubtól…
James Rodríguezék egy másik veretlent győztek le…
Korábban már kölcsönben szerepelt a csapatnál…
A Milanhoz távozó támadó utódja lehet idővel…