Büntetőkkel szuperkupa győztes az Újpest!

Pénteken este rendezték a magyar szuperkupa döntőt, amit az Újpest nyert meg büntetőkkel 0-0-ás végeredmény után.

Előzetesen mindenki a Debrecent tartotta esélyesebbnek, de borult a papírforma, hiszen az Újpestté lett a Szuperkupa, igaz csak büntetők után.

A mérkőzés elején az Újpest volt az aktívabb és ez több lehetőségben is megmutatkozott.
Az első lehetőség az Újpest előtt adódott, amikor Simon tekerte be a labdát és nagy csúsztatta meg a labdát, de az elszállt a jobb kapufa mellett.

A Debreceni gárda első komolyabb lehetősége a 27. percben alakult ki, de 16 méterről elvétette a kaput.

Az első félidő legnagyobb lehetősége a 39. percben Forró lövése után alakult ki, de Novakovics bravúrral védeni tudott, így maradt a 0-0-ás félidei eredmény.

A második félidőben egészen a 62. percig kellett várni az első komolyabb lehetőségre, akkor Seydi lőtt kapura, de Balajcza védeni tudott. A Debrecen ezután végig nyomott és a 72. percben Tisza előtt alakult ki egy nagy lehetőség a szép cselsorozata után, de Balajcza ismét védeni tudott.

A 78. percben Balogh beadása után Heris elé kerül a labda, de az Újpesti védő ígéretes helyzetből csúnyán lőtt fölé, így marad a 0-0.  És mivel a mérkőzésen már nem adódott több nagy lehetőség, így ez is maradt a végeredmény. Jöhetnek a büntetők!

A büntetőpárbajt az Újpest nyerte 5-4-es arányban, így szuperkupa győztes a lila csapat!