Track & Race Sportügynökség Kft. - A sportrendezvény partner

Gyász: Utolsó útjára kísérték Sándor Károlyt

Több százan, barátok, ismerősök, szurkolók és tisztelői mellett az MTK vezetése is lerótta kegyeletét „Csikar” ravatalánál.

fotó: nso.hu

Végső búcsút vettek pénteken délután az MTK 75-szörös válogatott legendájától, Sándor Károlytól. A Farkaréti temetőben az MLSZ, a klub és a szurkolók is lerótták kegyeletüket. Berzi Sándor, az MLSZ alelnöke beszédében kiemelte, Sándor Károly a magyar futball legsikeresebb korszakában játszott, a legendás Aranycsapatban huszonkét alkalommal léphetett pályára. Hozzátette, 1957-től csapatkapitánya volt a nemzeti csapatnak.

„Egyszerre volt egyéniség és csapatjátékos.” – jellemezte Berzi alelnök Sándor Károlyt.

Az alelnök után Gesztesi Károly szavalta el Juhász Gyula Consolatio című versét, majd Deutsch Tamás, az MTK elnöke szólt a gyászolókhoz. Hangsúlyozta, hatalmas veszteség ért minenkit Sándor Károly halálával, személyében egy nagyon jó ember távozott, olyan labdarúgó, akit ugyanúgy a legnagyobbak között kell emlegetni, mint Albert Flóriánt vagy Puskás Ferencet.

„A szó klasszikus értelmében játszotta a futballt, neve egybeforrt az MTK-val” – fogalmazott Deutsch.

A róla elnevezett utánpótlásközpont növendékei álltak díszsorfalat, nevükben Szalai András monott beszédet. A szertartást Kis-Rigó László megyés püspök celebrálta katolikus liturgia szerint.

Sándor Károly 1949 és 1964 között 75 alkalommal ölthette magára a címeres dresszt, 27 góllal szerzett örömet a magyar szurkolóknak, de hosszabb ideig csak második számú jobbszélső volt Budai László mögött, így lemaradt az 1952-es Helsinki olimpiai tornáról, az 1953-as londoni “Évszázad mérkőzéséről”, illetve az 1954-es VB-döntőről is. Pályafutása válogatott szinten ennek ellenére sikerekben gazag volt, hiszen 1958-ban és 1962-ben is részese volt a világbajnokságon szereplő csapatnak.

Az MTK-ban 379 bajnoki találkozón lépett pályára, 182-szer talált az ellenfelek kapujába. A kék-fehérekkel három bajnokságot nyert, egszer a magyar kupát is magasba emelhette. 1964-ben KEK finálét játszott, valamint az Európa válogatottba is meghívót kapott. 2001 óta viseli “Csikar” nevét az MTK agárdi utánpótlásközpontja, a MOB Fair Play Életműdíját is kiérdemelte magatartásával, pályafutása elismeréseként.

Gavalovits Sándor