Három mérkőzést követően ismét diadalmaskodott az Eintracht Frankfurt!

Az utóbbi hetekben kisebb hullámvölgybe kerülő frankfurtiak fölényes győzelmet arattak a Werder Bremen ellen.

Eintracht Frankfurt – Werder Bremen: 4-1 (0-0).
Bár az első játékrész gól nélkül zárult, végül nagyon könnyedén nyert Armin Veh gárdája a Weser-partiak ellen, így immár a negyedik helyen áll, mindössze három pontraa z egy meccsel kevesebbet játszó Bayer Leverkusentől. A második félidő első tizenhat percében született három franfurti találat összeroppantotta a brémaiakat, akiknek esélyük sem volt ezt követően a szoros eredmény kiharcolására.
A statisztikát böngészve ugyan nem lehet jelentős különbséget felfedezni – 51-49 %-os labdabirtoklási arány, 14-12 lövési kísérlet, s ebből 8-6 kapura lövés -, de a sokkal hatékonyabb támadás-befejezésüknek hála, nagy különbséggel nyertek a vendéglátók. Gólszerzők: Meier (47.), Schwegler (62.), Aigner (63.), Inui (90.), ill. Petersen (54.).

Eintracht Frankfurt: Trapp – Oczipka, Butscher, Zambrano, Jung (Lanig, 90.) – Rode, Schwegler – Inui, Meier, Aigner – Occeán.

Werder Bremen: Mielitz – Schmitz, Prödl, Sokratis, Selassie – Junuzovic (Ignjovski, 67.) – Elia (Fullkrug, 69.), Fritz (Akpala, 79.), De Bruyne, Arnautovic – Petersen.

Szerző: Budai Levente